УЧАСНИЦЯ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР – СВІТЛАНА КИСЕЛЬОВА
Обратная связь

Світлана Кисельова - Майстер спорту міжнародного класу, переможець та призер міжнародних та національних  змагань, етапів Кубку світу, Всеукраїнських змагань, учасник чотирьох чемпіонатів Європи: Італія – 2009 р., Англія – 2011 р., Данія – 2013 р., Німеччина – 2015 р. Учасник Олімпійських Ігор 2012 р. ( Англія ).

Десятикратна Абсолютна Чемпіонка України з 2007 р. по 2016 р.

Титулована спортсменка розказала нам захоплюючі історії зі свого спортивного життя, поділилася секретом успіху та враженнями від Олімпійських Ігор.

Найголовніші якості: вірність, чуйність, цілеспрямованість

Життєве кредо: «Вперед, і тільки вперед!»

Улюблена страва: шашлик та овочі

Улюблене число: 9

 

Як та у якому віці Ви почали займатися кінним спортом?

 • Я пов’язала своє життя з кінним спортом у віці 13-ти років. Для того, щоб розпочати тренування мені знадобилось трішки зхитрувати. Всі мої однокласники вже були у спортивній групі. Мені також дуже кортіло якомога швидше долучитись до них. Проте, група вже була сформована і набір закінчився.

Тренер спортивної групи, Ольга Біла, на той час була ще діючою спортсменкою і поїхала на змагання. Це й зіграло вирішальну роль. Я скористалася відсутністю тренера і почала ходити на заняття разом з іншими. Звичайно ж, інший тренер, який підміняв Ольгу, не знав усіх дітей в обличчя. Тому, нічого не помітив.

 Я не мала ні дозволу від батьків, ні документів, ні медичної довідки, але бажання займатися було сильнішим за будь які перешкоди.

Коли тренер повернулася зі змагань всі звичайно дізналися правду. Мене довгенько сварили, але Ольга, побачивши як я сиджу верхи, вирішила дати мені шанс.

 

Що мотивувало вас займатися?

 • Я люблю коней з самого дитинства. Зазвичай, дівчатка граються з ляльками, хлопчики – з машинками, а я гралася з іграшковими кониками. У мене було безліч статуеток, книжок, іграшок – усе було наповнене кінною тематикою.

Саме велика сила дитячої мрії мотивувала мене займатися кінним спортом.

 

Як члени вашої родини поставилися до Вашого захоплення спортом?

 • Спочатку моя мати була проти. Це дуже ризикований та небезпечний вид спорту, вона дуже хвилювалася за мене. Тато навіть жартував та казав, що його донька «коням хвости крутить». Проте пізніше вони зрозуміли, що я дійсно до цього серйозно ставлюся та щиро люблю.

Після цього батьки усіляко намагалися мені допомогти. У ті часи важко було дістати гарне спортивне спорядження. Мама шила для моїх коней вольтрапи, тато також не залишався осторонь. Він працював у воєнній частині та одного разу дістав для мене хромові офіцерські чоботи. Я була у захваті. Завдяки моїм батькам я була найяскравіша у нашій спортивній групі.

Зараз, звичайно, вони мною пишаються.

 

Чому Ви обрали саме виїздку?

 • Взагалі-то цей вибір зробили за мене. Коли я ще займалася в учбовій групі до нас приходили тренери з різних дисциплін та відбирали собі спортсменів .Підчас одного з таких візитів на мене звернув увагу Віктор Іванович Дємєнтьєв та запросив до своєї групи з виїздки, не зважаючи на те, що в учбовій групі я займалася всього 2 тижні.

Насправді я мріяла про триборство. Мені дуже подобалася ця дисципліна.

Мої виступи у виїздці були достатньо вдалими і я навіть входила до складу юнацької збірної.

Пізніше стало зрозуміло,що ви їздка - це моє.

 

Розкажіть трохи про саму дисципліну?

 • Виїздка – це вища школа верхової їзди. Її вважають дуже елегантною  дисципліною у кінному спорті. Завдання вершника – продемонструвати максимально правильні та точні рухи коня та переходи з алюру в алюр. Це насправді дуже кропітка та важка праця. За це я і полюбила виїздку.

 

Яким було Ваше спілкування з тренером?

 • Наразі я співпрацюю з Юрієм Олександровичем Ковшовим. Я його дуже ціную, поважаю та найголовніше – довіряю йому. Ця людина відкрила для мене багато нового, допомагає у вирішенні різних тренувальних моментів з моїм конем. Він має свій власний унікальний підхід та методику взаємодії зі спортсменом. Мої  спортивні досягнення є результатом нашої спільної плідної праці.

 

Як воно бути першою зі спортсменів виїздки, хто представляв незалежну Україну на Олімпійських Іграх?

 • Я спочатку про це навіть не думала. Але згодом, я була сповнена гордістю за себе і свою країну. Тому, що на той час наші країни сусіди (Росія, Білорусія) ще не мали своїх представників у виїздці на цьому турнірі.

 

Як Олімпійські Ігри змінили Ваше життя?

 • Після завершення турніру я чітко зрозуміла – мрії здійснюються. Все, що потрібно робити – це вірити та натхненно та старанно працювати, і тоді - все вийде.

Ви маєте свій власний рецепт успіху?

 • Окремого персонального рецепту в мене не має. Головне - працювати, розвиватися та не зупинятися на досягнутому.

 

Які у Вас є захоплення окрім спорту?

 • Я займаюся плаванням, тримаю себе у формі. У вільний час люблю почитати. Також допомагаю притулку для тварин.

Якою діяльністю Ви наразі займаєтеся?

 • Я працюю з кіньми, продовжую спортивні виступи та займаюся тренерством.

 

Які Ваші подальші плани?

 • Звичайно я хочу заробити ліцензію на участь у наступних Олімпійських Іграх та спробувати свої сили у 2020 році.

 

Яка Ваша думка стосовно командного турніру Професійної Кінної Ліги (PEL) «Ukrainian Masters»?

 • Це супер! Я щиро рада, що в нашій країні проводиться такий чудовий турнір. Організатори змагань запрошують іноземних спеціалістів. Таким чином, завдяки цим змаганням наші вершники мають змогу розвиватися, вдосконалювати свої уміння та професіоналізм. Участь у цьому турнірі є також гарною можливість щоб випробувати сили молодого коня.

Я хотіла б побажати цьому турніру розвитку на процвітання.

 

 

Партнеры ФКСК